רילוקיישן מדלת לדלת עם טימנט

אם אתם מתכננים רילוקיישן עם המשפחה כי התקבלתם לעבודה מעבר לים, או שיש לכם עובד או עובדת מוכשרים שנבחרו לעבודה בנציגות החברה שלכם בחו״ל, או שפשוט עשיתם צעד אמיץ והחלטתם להתחיל חיים חדשים במדינה אחרת – אתם בטח תוהים איך מתחילים בכלל לארוז את הבית, איך שולחים אותו למדינה אחרת, ומה זה בעצם דורש. ובכן, הגעתם למקום הנכון. 

אנחנו בטימנט מתמחים בהעברת תכולת בתים ממדינה למדינה, ובהתאקלמות המשפחה במדינת היעד. יש מספר מסלולי שירות  רילוקיישן של טימנט, ותוכלו לבחור מביניהם את המתאים לכם ביותר:

  • אריזה בלבד: הצוות המקצועי של טימנט יגיע לביתכם ויארוז את כל תכולת הבית תוך כמה שעות. במקרים של בתים גדולים כמו וילות, האריזה יכולה להתארך ליומיים או שלושה ימים לכל היותר. אנחנו יודעים כמה שהחפצים האישיים הם אחד הנושאים הרגישים במעבר, ולכן מאמינים במיומנות עוד משלב האריזה.
  • אריזה ושילוח (הובלה ימית): נוסף על האריזה, אנחנו נקבע את המשלוח מול חברת הספנות ונזמין מכולה שתתאים בגודלה לתכולת הדירה שלכם. 
  • אריזה, שילוח ו־Door to Door: נוסף על המשלוח, נתאם הובלה מול חברת שילוח במדינת היעד ונדאג לכל מה שדרוש כדי שתכולת ביתכם תגיע אליכם עד הדלת. המחיר יכלול ביטוח מלא על התכולה ועל המשלוח.
  • הכול כולל הכול: במקרה הצורך אפשר להוסיף על כל אלה גם הדרכה בהתאקלמות במדינה החדשה. הצוותים שלנו יעזרו לכם בקליטה הראשונית בכל הנוגע לתכנון העסקת בן/בת הזוג, מוסדות חינוך עבור הילדים, ביטוחי בריאות ובנקים, ואף במתן מידע על התרבות והמנטליות המקומית.

מה צריך לדעת לפני שאורזים מזוודות?

חוקי מכס
חוקי המכס שונים מאוד ממדינה למדינה. יש מדינות שבהן ניתן לקבל פטור מתשלום מכס אם מציגים ויזת עבודה, ויש כאלה שבהן לא קיים תשלום מכס כלל אלא רק איסור או התרה להכניס חפצים למדינה, בהתאם לוויזה שהתקבלה. אנחנו בטימנט נוודא מהם החוקים במדינה שאליה אתם עוברים, ונעזור לכם בהכנת המסמכים הדרושים לקבלת תכולת הבית שלכם ביעד החדש.

מה מותר ומה אסור להכניס למכולה?
רוב האנשים אינם מודעים לכך, אבל חפצים תמימים שנמצאים אצלם בשימוש יום יומי נחשבים לחפצים מסוכנים או אסורים שלא ניתן להעבירם בשילוח ימי או להכניסם למדינה זרה. קורקינט חשמלי הוא דוגמא לחפץ כזה, וכמו כן מזון יבש ואלכוהול, ועוד. לכן לפני שאורזים את תכולת הבית חשוב מאוד לפנות לאיש מקצוע, ולקבל הדרכה באשר לחפצים שאסור לארוז. אריזה לא נכונה עלולה לגרור קנס של אלפי דולרים ואף שליחה של המכולה בחזרה למדינת המוצא, במקרה שבמדינת היעד אסרו על כניסתה.

משטחים וארגזי עץ
האיסור על הכנסת חומרים שונים למדינות היעד בא לידי ביטוי לא רק בתכולת החפצים, אלא אף בחומרי האריזה עצמם. בטימנט, כשאנחנו אורזים מכולה לצורך שליחתה מעבר ליד, אנו עושים שימוש במשטחי עץ ובארגזי עץ שקיבלו חותמת ממשרד החקלאות הישראלי – אישור על כך שעברו חיטוי מוקפד. החיטוי מונע מקרים של העברת חרקים ומזהמים שונים בין מדינות. כשסורקים את המכולות במדינות היעד בודקים בין היתר שהחומרים עברו חיטוי, ואם לא ניתן להם אישור רשמי, המכולה מוחזרת למדינת המוצא.

מומלץ לקבוע את יום המעבר לפחות חודש מראש
כשמדובר במעבר דירה רגיל התהליך הוא פשוט יחסית. כל מה שצריך לעשות הוא להרים טלפון למוביל, לפרט את תכולת הדירה, ולקבוע יום ושעה. אבל ברילוקיישן התהליך מורכב יותר: בשלב הראשון מגיע מעריך מטעמנו לביתכם. המעריך בודק את תכולת הבית, את דרכי הגישה לבית שתעברו ממנו, ובמקרה שאתם מעוניינים בהעברה מדלת לדלת – גם את דרכי הגישה לבית במדינת היעד. על פי הנתונים המעריך קובע כיצד יתבצע המעבר ומהו גודל המכולה הדרוש. בשלב השני אנו מחפשים עבורכם חברת ספנות וחברת הובלה במדינת היעד, מקבלים הצעות מחיר ובודקים זמן משוער להגעת המשלוח. לאחר מכן אנו מעבירים לכם את המידע ואת הצעת המחיר שלנו. המחיר אינו קבוע, ומשתנה בהתאם לתכולה ולדרכי הגישה. כדי שנוכל להיערך נכון למעבר, לקבל את המחירים הטובים עבורכם ולהבטיח מעבר כמה שיותר נינוח – אנחנו ממליצים לדבר איתנו לא פחות מחודש מראש.

טעות קטנה בתהליך המעבר יכולה להוביל לכאב ראש גדול. אנשי המקצוע של טימנט כאן כדי למנוע מטעויות כאלה לקרות. אנחנו נלווה אתכם לכל אורך הדרך, נדריך אתכם כיצד להיערך לכל שלב ושלב במעבר, נדאג לכך שיהיו לכם המסמכים הדרושים כדי שהמשלוח יעבור חלק. אנחנו יודעים שרילוקיישן יכול להיות מלחיץ, אחרי הכול אתם עומדים בפתחה של דרך חדשה לחלוטין. אבל אנחנו כאן כדי להוריד מהלחץ ולהעניק לכם נחיתה רכה ומעבר בראש שקט, כדי שתוכלו לסיים עם המעבר כמה שיותר מהר ובקלות, ולהתחיל בחיים החדשים.