משטחי עץ

הקשר בין משטחי עץ למשלוחים – מהם משטחי עץ ולמה הם נועדים?

משטחי עץ הינם מתקני שינוע שטוחים שעליהם מעמיסים מוצרים באופן יציב לצורך הנעתם באמצעות מלגזה או עגלת משטחים.
משטחי עץ מהווים את הבסיס ליחידת מוצרים לשינוע, שנערמו על המשטחים באופן מסודר וחוברו אליו באמצעות עטיפות פלסטיק חזק או באמצעים אחרים.

בתעשייה רוב המשטחים הנמצאים בשימוש הינם משטחי עץ, ופרט להם, נוכל למצוא משטחים שבהם נעשה שימוש מועט , כמו משטחים מפלסטיק, מנייר או ממתכת. מפרסומים שונים, נודע שמתחילת המאה ה-21, מדי שנה מיוצרים יותר מחצי מיליארד משטחי עץ.

תפקידם של משטחי עץ ושינוע סחורות

הפופולאריות של משטחי עץ בעולם התעשייה נובעת, בין היתר, מהחוזק שלהם, ומכך שהם חלקים ואין בהם מכשולים. ניתן להעמיס על המשטחים, סחורות במשקל של עד טון אחד. סידור סחורות על גבי משטחי עץ, מקל במידה רבה על השינוע של סחורות כבדות. בזכות משטחי עץ, אפשר לשנע סחורות מסודרות באמצעות מלגזות ידניות.

אנחנו יכולים לראות משטחי עץ בשימוש בתעשייה, אך לא רק. משטחי עץ מבוקשים מאד בכל ארגון, שבו קיים צורך בהעברת סחורות, וגם רהיטים, או חפצים, בעלי משקל רב.
נוכל לראות משטחי עץ “בפעולה”, באתרי בנייה, בבתי עסק, בבתי ספר, בבתי חולים, במשאיות המעבירות סחורות בארגזים סגורים וכמובן, בנמלי ים, ובשדות תעופה, בהעברת סחורות שבדרכן החוצה, או שהגיעו לארץ.

משטחי עץ ומשלוחים לחו”ל

האנשים שעובדים על משטחי עץ עובדים שעות נוספות בנמלי תעופה. פרט למזוודות שעולות ומועברות למטוסים, באמצעות משטחי ממונעים, סחורות רבות יוצאות ומגיעות לארץ, כשהן מגיעות למטוס, בדומה למזוודות, על גבי משטחי עץ.

קשה לתאר כיצד היו מגיעות סחורות, או חפצים כבדים, ליעדם, שלא באמצעות משטחי עץ, המסוגלים לשאת סחורות שיכולות להגיע עד למשקל של טון.

בארגונים רבים, כולל במחסנים של נמלי ים ונמלי תעופה, סחורות רבות מאוכסנות על גבי משטחי עץ, עד שבעליהם מגיעים לשחרר אותן עם טופס שחרור מהמכס.

חברת טימנט בע”מ, מעניקה שירותי אריזות ושירותי הובלה ושילוח לגופים, ארגונים, ולאנשים פרטיים. בין השירותים שאנחנו מעניקים ללקוחותינו, אנחנו גם מייצרים משטחי עץ ואריזות, שנועדו להעביר סחורות שמיועדות למשלוח לחו”ל.

כתיבת תגובה