העברת מפעלים עם טימנט – מה כדאי לדעת עלינו ועל תהליך ההעברה?

אם המפעל שלכם מתרחב, או שאתם מעבירים קו ייצור או מעבדה בתוך הארץ או מחוצה לה, הנה כמה דברים שכדאי שתדעו על חברת טימנט ועל העתקת מפעלים בכלל:

תהליך אריזה והובלה של מכונה, קו ייצור, או כל מוצר אחר לשילוח, הוא תהליך שמתבצע בטימנט על בסיס יומי. התהליך מתוכנן מראש בשיתוף עם הלקוח וכולל ארבעה שלבים עיקריים: שינוע, אריזה, המכלה והובלה.

אז איך זה עובד?

שינוע
השינוע (Rigging) הוא העברת המוצר של הלקוח מהאזור שבו הוא מונח לאזור האריזה. השינוע מתבצע בעזרת כלי עבודה מיוחדים: ג׳קים, טנקים, רחפות, מלגזות ומנופים. אנחנו בוחרים את כלי העבודה הנכונים לכל שינוע בתכנון מראש, ובהתאם לאופי המוצר ולסביבת העבודה באתר הלקוח. 

אריזה
אחרי שהגדרנו מראש את אזור האריזה – המיקום בשטח שבו נארוז את המוצר – ולאחר ששינענו את המוצר לאותו אזור, נתחיל בתהליך האריזה. משטח העבודה והאריזה עצמה מתוכננים מבעוד מועד כך שיוכלו לשאת את משקל המוצר ואת העומסים הנלווים, וכך שיתאימו למידות של המוצר ולאופי השילוח. תחילה נקבֵּע את המוצר לבסיס האריזה בעזרת מייצבים מסוגים שונים כמו רצועות, קורות עץ, ועוד. לאחר הקיבוע ולפני שנסגור את האריזה, חשוב לעטוף את המוצר, ולשם כך נעבוד עם חומרים שונים שמגינים על המוצר מפני תנאי דרך שעלולים להסב לו נזק. 

המכלה
תהליך העמסת המכולה מתבצע בסמוך לאזור האריזה. בחירת המכולה היא על פי אופי המטען – ישנן מכולות מסוגים שונים, מכולות חסרות גג, מכולות שטוחות שמתאימות למטען חריג. אנחנו בוחרים את המכולה המתאימה ומביאים אותה לשטח, ובעזרת מלגזות וכלים שונים מעמיסים עליה את האריזה. כדי להבטיח את יציבות האריזה נקשור ונעגון אותה בתוך המכולה. חשוב מאוד לבצע תכנון של ההמכלה, כך שהמשקל יפוזר באופן שווה בשטח המכולה.

הובלה – יבשתית, ימית, אווירית
גם אחרי שאחרון המטענים נארז, יש עוד כמה דברים שצריך לחשוב עליהם לפני שהמכולה יוצאת לדרך. האם המשקלים והמידות עומדים בתקנים? האם יש צורך בליווי משטרתי? איזה סוג הובלה הכי מתאים בהתחשב במטען, בתקציב ובלוחות הזמנים? חברת טימנט היא חברה מוסמכת בכל הנוגע להעמסה וטיפול במכולות ומטענים. אנחנו מסתכלים על התמונה הרחבה, מתחשבים במגבלות וברגולציות של התובלה, ומתכננים את ההובלה בהתאם, שלב אחרי שלב.

למה טימנט?

חברה אחת שעושה הכול: פירוק, אריזה, הובלה, הרכבה
דמיינו שאתם עוברים דירה וכשמגיע המוביל כל מה שאתם צריכים לעשות זה להגיד לו: ״רואה את הדירה? אני רוצה שככה זה יהיה בבית החדש״. זה מה שטימנט עושה, רק ביותר גדול. טימנט היא חברה עם עשרות שנות ניסיון בהעברה והעתקה של מפעלים וקווי יצור. אנחנו מתמחים בהעברות גדולות וקטנות, החל ממחשוב ומשרדים ועד למכונות חיתוך וניסור ומעבדות. בטימנט אנחנו עושים הכול, מיעוץ ותכנון האריזה ועד שילוח, פריקה והצבה של המכונה באתר החדש בארץ או בחו״ל.

ללמוד את המכונה
העברה של מכונות וקווי ייצור היא עבודה מורכבת, וכדי להבטיח חיבור נכון באתר החדש – חייבים ללמוד את המכונה. הצוות של טימנט לומד מראש את הרגישויות של כל מתקן, את סדר הפעולה הנכון בניתוק ובפירוק, מתעד את הפירוק אם צריך – דבר שחוסך זמן בהרכבה, ועובד בהתאם לשרטוטים כדי למקם את המכונה, להרכיבה ולהפעילה במפעל החדש.

תוכנית עבודה מסודרת
לפני שמתחילים בתהליך האריזה וההעברה, חשוב לבנות תוכנית עבודה מסודרת ולדעת בדיוק מה עומד לקרות בכל יום. טימנט ממנה מנהל פרויקט מטעמה למשך כל ההעברה: המנהל ידאג לבנות תוכנית עבודה בהתאם לצורכי המפעל, יגיע לשטח, יפקח על העבודה המתבצעת באתר יום ביומו וידאג להדריך את הצוות בהתאם לתוכנית.

אריזה חכמה
תכנון האריזה בחברת טימנט כולל ייצור אריזות מותאמות אישית. צוות ההנדסה שלנו מתכנן אריזות על פי המידות והצרכים של כל מטען, ובוחר את החומרים המתאימים ביותר לאריזה, ומפעל הייצור שלנו מוציא אותה לפועל.  

בטיחות
אחד הדברים הראשונים שנעשה עוד לפני שדיברנו על אריזה הוא לבדוק את הסיכונים של ההעברה בעזרת סקר סיכונים ולהעריך את עלות הביטוח. כמו כן, במהלך העבודה אנחנו מקפידים להעביר הדרכות בטיחות במטרה לשמור גם על הצוות הפועל בשטח וגם על שלמות המכונות.

חברה מנוסה ומוסמכת
לבסוף, כדאי לדעת שחברת טימנט עובדת על פי תקנים בינלאומיים, ויש לה כל ההסמכות והרישיונות הדרושים לעבודה בארץ ובחו״ל. החברה בעלת וותק של שנים רבות בתחום השילוח. לטימנט ניסיון רחב בסביבות עבודה שונות ועם מטענים מתחומים רפואיים ובטחוניים, מטענים מתחום ההיי־טק, חפצי אומנות, קווי ייצור, ועוד.